Egy kicsit eltűntem ebben a három hétben, amiért mindenkitől elnézést kérek, de nagyon sűrű volt az eltelt időszak. Szinte alig voltam számítógép közelben, így lehetőségem sem lett volna válaszolni a bejegyzésekre.
Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat és jókívánságokat, és hasonló jókat kívánok mindenkinek.
Kedves Tibor, amennyiben az Alföld valahol Szolnok környéke, esetleg Neked, vagy akikkel Imre bácsiéknál megszálltatok van köze a repüléshez, akkor lehet, hogy ismerjük egymást… J
Kedves Csaba, a két ünnep között az egyik sétánk a janihegyi őrsre vezetett… J Nagyon szívesen látunk benneteket, ha a környéken jártok!
Mogyoro! Te meg mindent tudsz… J
és, hogy milyen kicsi a világ:
A két hete választottam ki azt a szukát, amelyet szeretnénk családunkba felnevelni. Vasárnap meglátogattunk Anitát gyermekeinkkel. A választást, azonban hétfőre hagytuk, mert akkor látogatta meg Anitáékat a fedezőkan gazdája, Vilmos, aki hatalmas tapasztalatokkal rendelkezik. 2010-ben, a Dániában megrendezett FCI Világkiállításon, 177 nevezett kutya közül, Brady nevű kutyája lett a Fajtagyőztes. Ehhez a hihetetlen eredményhez itt is gratulálok. Sok mindenről beszélgettünk – rengeteg hasznos tanácsot kaptam, amiért nagyon hálás vagyok Vilmosnak – amikor szóba került, a tanya. Mikor megmondtam, hogy melyik faluban van, azonnal kaptam egy kérdést: A Janihegyen? Igen elcsodálkoztam, mert sokan még azt sem tudják, hol van Felsőszölnök. Igen. Honnan tudod? Ott voltam határőr…. J
és, hogy többé ne legyen titok, íme Elisabeth az ír farkaskutya:


Bár, Elisabeth február elején kerül hozzánk, Anitától folyamatosan kapjuk az információkat. Itt jegyzem meg, ha valaki ír farkast szeretne, Anitát nagyon meleg szívvel ajánlom! Szóval, ilyen a mi kutyánk: A ti babátok egy kedves, aranyos, de karakán hölgyemény: bájos és cicás, de ha kell, ő is nagyon keményen oda tud lépni...ma pl. a lila nyakörves szuka a felhúzta, erre ráugrott,mint egy tigris,és megvédte magát!
Pár szó az ír farkaskutyáról:
Az ír farkaskutya a világ legnagyobb termetű kutyája. Standardja szerint megjelenésében egyesíti a nagyságot, a súlyt, a tömeget, az eleganciát és a könnyedséget. Amilyen gigantikus és tekintélyt parancsoló megjelenésű ez a kutya, olyan gyengéd és kedves a jelleme. Igazi úriemberként sohasem ugat feleslegesen. Nyugodt, türelmes és szeretetre méltó. Az angol „gentle giant” (gyengéd óriás) kifejezésnél keresve se találhatnánk rá jobbat.
Már a római elbeszélésekben, mítoszokban és mondákban is előfordulnak „írországi kutyák”, „ír agarak” és „ír farkaskutyák” (Irish Dogs, Greyhounds of Ireland, Wolfdogs of Ireland). A mai Írország területén élő kelták már 2000 évvel ezelőtt tenyésztettek nagy, szálkás szőrű vadászkutyákat. Ezek a rendkívüli megjelenésű kutyák évszázadokon át értékes ajándéknak számítottak Európa uralkodói körében, sőt, Perzsiában és Indiában is.
A farkaskutyákat farkas, szarvas, jávorszarvas és vaddisznó vadászatára használták, amelyben Írország bővelkedett. Törvény szerint csak királyok, nemesek és költők birtokolhatták. Az ír farkas tulajdonosoknak talán eszébe juthat az a kép is, mikor a középkori várakban ezek a tekintélyes kutyák a kandalló előtt melegedtek. A XV. században minden grófságban kötelező volt 24 farkasebet tartani, hogy megvédjék a parasztok nyájait a farkasoktól.
Igazi barát. Nagyon szereti otthonát és imád a családi programok középpontjában állni. Szelíd és ragaszkodó, hűséges és kifogástalan modorú.
A fenti mondatok Anita oldaláról származnak: